Netylant ginčams dėl NSA (JAV nacionalinės saugumo agentūros) masinio šnipinėjimo skandalo ir tebeaugant transatlantiniam ginčui dėl privatumo, „Google“ Prancūzijoje nubausta maksimalia 150 000 eurų bauda, dėl privatumo taisyklių pažeidimo kompanijos „vieningoje“ privatumo politikoje.

Prancūzijos privatumo apsaugos institucija, Nacionalinė informacinių technologijų ir pilietinių laisvių komisija (angl. CNIL) įpareigojo „Google“ per tris mėnesius pakeisti kompanijos privatumo politiką, to nepadarius grėsė bauda. Gavusi įspėjimą „Google“ toliau laikėsi pozicijos, jog jos politika suderinama su Europos privatumo standartais ir atsisakė daryti bet kokius pakeitimus.

Kaip ir buvo tikėtasi, kompanijai paskirta bauda. Tiesa, finansinė bauda neturės jokios įtakos „Google“, tačiau CNIL taip pat įpareigojo kompaniją jos prancūziškoje interneto svetainės versijoje paskelbti pareiškimą, jog „Google“ privatumo politika neatitinka Prancūzijos įstatymų. Tiesa, toks skelbimas privalėjo būti matomas vos 48 valandas.

Vieno iš „Marketing Land“ portalo redaktorių Greg Sterling pranešime pateikiamas platesnis komentaras bei nurodoma informacija, kurią „Google“ turėjo paskelbti. Jį (anglų k.) galite perskaityti – http://marketingland.com